Pieczenie w miejscach intymnych

0
177

Pieczenie w miejscach intymnych (6)Pieczenie pochwy jest bardzo wstydliwą i dokuczliwą dolegliwością. Wiele kobiet próbuje wielu sposobów na pozbycie się tej przypadłości, lecz kończy się to różnym skutkiem.
Pieczenie w miejscach intymnych można leczyć antybiotykami, jeśli jest ono wywołane infekcją bakteryjną. Antybiotyki zabiją wszystkie bakterie w pochwie i w ten sposób problem zniknie. Pieczenie w miejscach intymnych można również leczyć za pomocą terapii hormonalnej. Jest to skuteczna metoda w okresie menopauzalnym. Hormony zazwyczaj przyjmuje się w postaci tabletek, bądź miejscowo za pomocą maści hormonalnej. Dobrym sposobem na zapobiegnięcie pieczenia miejsc intymnych jest unikanie perfumowanych środków do higieny intymnej jak papier toaletowy czy płyny do kąpieli. Noszenie bawełnianej bielizny oraz używanie osobnego ręcznika do wycierania tych miejsc również może pomóc w walce z tym problemem.
Sposobów na walkę z przypadłością jaką jest pieczenie w miejscach intymnych jest wiele, ale należy pamiętać, że najskuteczniejszą metodę pomoże nam wybrać tylko i wyłącznie ginekolog.