Stomatologia implanty

0
76

Jak mieć piękne zęby

Każdy z nas chciałby mieć piękny, zdrowy, biały uśmiech. Nic w tym dziwnego – ładne zęby to właściwie wizytówka człowieka. Niestety – zęby nie regenerują się w sposób naturalny, i jeśli z jakiegoś powodu ulegną uszkodzeniom – uśmiech przestaje być tak piękny, a nawet zaczyna szpecić swojego właściciela.

Brak zębów nie jest jednak kwestią tylko i wyłącznie estetyczną. Braki w uzębieniu mogą spowodować bardzo wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Jedną z nich jest z pewnością powstawanie wad zgryzu – zęby przesuwają się, tak, aby wykorzystać miejsce, w którym znajdował się wcześniej ząb. Może to prowadzić nawet do deformacji twarzy! Pozostałe zęby są w takiej sytuacji narażone na znacznie większe uszkodzenia i próchnicę. Nie trzeba chyba już dodawać tego, że brak zębów znacznie zmniejsza komfort codziennego życia – utrudnia, między innymi, wygodne spożywanie pokarmów.

Na szczęście – stomatologia w dzisiejszych czasach jest już bardzo zaawansowana i można liczyć na bardzo profesjonalne usługi dentystów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową słowa „stomatologia implanty”, aby przekonać się, że braki w uzębieniu nie są w dzisiejszych czasach czymś, czego nie dałoby się naprawić. Dobrze wykonane implanty zębów są komfortowe, wygodne i trwałe, a ponadto są niemalże nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Ich jedyną wada jest cena – koszt wstawienia dobrej jakości implantu może sięgać nawet kilku tysięcy złotych! Jest to jednak inwestycja, którą warto ponieść – zdecydowanie się to opłaca.