Bądź dobry dla serca

0
12

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŻeby ono długo i bezawaryjnie nam służyło trzeba je trochę porozpieszczać, czyli po prostu robić to, co dla niego (a wiec i dla nas) najlepsze, ? bo przecież ono nigdy nie odpoczywa ? a więc? Do dzieła!
1. Nie wstawaj gwałtownie po przebudzeniu ? serce tego nie lubi! Najpierw z parę minut poprzeciągaj się, pozginaj nogi przyciągając je do brzucha i dopiero taki ?rozruszany? możesz wstać!
2. Bardzo dobre dla naszej pompki są ranne naprzemienne prysznice, czyli po prostu polewać ciało raz dosyć ciepłą wodą a raz znacznie chłodniejszą?gimnastykuje to nasze naczynia krwionośne (między innymi).
3. Rano jednak zamiast filiżanki kawy stanowczo lepiej wypić filiżankę herbatki z miłorzębu ? kawa zbyt podnosi ciśnienie krwi przyspiesza bicie serca?
4. Zmniejsz w swoich posiłkach ilość tłuszczu zwierzęcego! Cholesterol nie jest dobry dla naszego serduszka!!! Więcej warzyw!
5. Postaraj się więcej ruszać?zamiast wszędzie jeździć samochodem czy autobusem wsiądź częściej na rower!
6. Postaraj się więcej odpoczywać i relaksować! Zamiast cały czas przejmować się pracą czy kłopotami ? weź w rękę fajną książkę, włącz muzykę, jaką lubisz i zapomnij o całym świecie!
7. Spij odpowiednią ilość godzin, a więc co najmniej 7! Przed snem wywietrz dobrze pokój i wycisz się!