3 powody za szkołą rodzenia

0
65

Z każdym rokiem rośnie popularność szkół rodzenia. Czy warto się zapisać na zajęcia i w czym one mogą przyszłej mamie pomóc? Czy taki kurs jest w ogóle kobiecie potrzebny? Przecież natura wyposażyła jej ciało tak, że jest ono do porodu stworzone. Pamiętajmy jednak, że jest to wydarzenie ważne zarówno dla matki, jak i dziecka, a odpowiednia wiedza na pewno nikomu nie zaszkodzi.
Oswoić lęk

Szkoła rodzenia, to nie oddział rehabilitacyjny, a ciąża to nie choroba. Właściwa wiedza pomoże kobiecie odpowiednio przeżyć ten okres i pozbyć się lęków, i obaw związanych z porodem. Znajomość własnego ciała i procesów, jakie w nim zachodzą ma ogromny wpływ na naszą psychikę. Wiele obaw rodzi się bowiem z niewiedzy. Specjaliści podkreślają, że świadome uczestnictwo kobiety w porodzie, zamiast biernego poddania się poleceniom szpitalnego personelu, pomaga pozbyć się napięcia, które nasila uczucie bólu. W szkole rodzenia kobieta uczy się, jak kontrolować kolejne etapy rozwiązania, a tym samym oswaja lęk z nim związany.
W grupie raźniej

Zajęcia w szkole rodzenia nie tylko przygotowują do samego porodu, ale też podnoszą komfort psychiczny podczas ciąży. Już same spotkania z osobami, mającymi podobne wątpliwości i problemy, niesamowicie dużo dają przyszłej mamie. Rozmowy, konsultacje i możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości bardzo pomagają przeżyć ten piękny, ale i trudny okres w życiu kobiety.
Mężczyzna w szkole rodzenia

Ciąża i poród to czas ważny nie tylko dla kobiety. Również ojcowie szczególnie przeżywają ten okres i mają mnóstwo pytań i wątpliwości. Wspólne zajęcia w szkole rodzenia, uczą mężczyzn większej empatii w stosunku do ciężarnej partnerki. Dowiadują się tu oni, jak pomóc kobiecie po porodzie i jak odpowiednio zająć się maluszkiem. Do szkoły rodzenia powinni się wybrać szczególnie ci przyszli tatusiowie, którzy pragną uczestniczyć w porodzie. Na zajęciach nauczą się, jak wspierać kobietę w tym trudnym momencie i jak samemu poradzić sobie ze stresem.

Warto skorzystać z wiedzy specjalistów i zapisać się do szkoły rodzenia. Zajęcia na pewno pomogą przyszłym rodzicom rozwiać wiele wątpliwości i odpowiednio przygotować się psychicznie, do powitania swojego dziecka na świecie.

W Polsce jest wiele ośrodków oferujących tego typu zajęcia, możemy je znaleźć praktycznie w każdym mieście. Nie ważne czy to Kalisz czy Piaseczno. Szpital posiadający oddział położniczy z dużym prawdopodobieństwem będzie organizował takie szkolenia.