Bolesne kochanie

0
106

zdrowie (6)Czasami kobieta nie ma ochoty na sex z innych przyczyn niż przysłowiowy ?ból głowy?, gdyż podczas stosunku odczuwa nieprzyjemne doznania takie jak pieczenie, świąd i ból? trzeba koniecznie znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy a może ich być, co najmniej kilka:
1. Zbyt intensywny sex poprzedzający niepokojące objawy, które mogą być spowodowane otarciami naskórka i nadwerężonymi mięśniami krocza a także nadmierne podrażnienie delikatnej łechtaczki przez zbyt intensywne pieszczoty; przez kilka dni należy unikać zbliżeń aż wszystko wróci do normy; proces ten można przyspieszyć przez używanie specjalnych preparatów do higieny intymnej;
2. Słabe nawilżenie pochwy może sprawiać, że stosunki będą bolesne i nie przyjemne- zwykle pochwa wytwarza swoja własna wydzielinę, której właściwości fizyczne są uzależnione od dnia cyklu miesiączkowego, od tego czy zażywa się środki antykoncepcyjne i od jeszcze kilku innych przyczyn; doraźnie można sobie pomóc stosując środki nawilżające pochwę np. żeli lub globulek;
3. Alergia miejsc intymnych ? zwykle dopada kobiety, które przesadnie używają zbyt wielu różnych kosmetyków do kąpieli i higieny intymnej czy też dezodorantów intymnych?któryś ze składników może uczulać a objawami jest pieczenie i świąd i jak tu mieć chęć na sex?
4. No i w końcu są infekcje i grzybice w miejscach intymnych spowodowane np. antybiotykoterapią ?należy udać się do ginekologa i podczas kuracji powstrzymać się od współżycia.